Що таке мильний камінь або стеатит?

Мильний камінь часто використовується в оздобленні печей і готових камінів Jotul і Scan. Нас часто просять пояснити - чому саме мильний камінь?

Мильна камінь - це метаморфічна порода, що складається в основному з тальку з різною кількістю хлорита, слюди, карбонатів та інших мінералів. Багато людей використовують назву «стеатит» або «талькохлорит» і це взаємозамінні слова з «мильним каменем».

Оскільки стеатит складається в основному з тальку, він дуже м'який. Мильний камінь зазвичай сірого, блакитного, зеленого або коричневого кольору, часто строкатий. Назва «мильний камінь» походить від його тактильного «мильного» відчуття, м'якого на дотик. Таке відчуття викликано великим вмістом тальку в камені. Вміст тальку в архітектурному мильному камені зазвичай становить від 50 до 75 відсотків, що робить його м'яким і гладким. Проте, інші мінерали в складі надають каменю міцність і довговічність.

Мыльный камень - стеатит

Географія талькохлорита

Більшість родовищ мильного каменю утворилися від 300 до 400 мільйонів років тому і їх можна знайти по всьому світу. Відомо, що великі центри по видобутку мильного каменю в стародавньому світі існували в Індії та Ірані. Сьогодні найпродуктивніші кар'єри з мильного каменю розташовані в Бразилії, США, Фінляндії та Індії.

Кілька природних властивостей мильного каменю роблять його придатним для використання в якості облицювання печей на дровах. Твердість і довговічність мильного каменю можна порівняти з мармуром високого класу, але при цьому його відносно легко виготовити.

Як метаморфічна порода, він дуже стійкий до тепла. Насправді, мильний камінь часто використовується для лиття металів, таких як свинець, олово і срібло. Він також традиційно використовувався для приготування каструль, каменів для піци та іншого посуду, камінів, дров'яних печей і навіть курильних трубок.

Мильна камінь непористий, що робить його стійким до плям і обмежує здатність мікробів і бактерій проникати на поверхню, підвищуючи його гігієнічні властивості. Він також підходить для виготовлення раковин.

стеатит

Оскільки мильний камінь в основному представляє собою тальк, який хімічно інертний, він має високу стійкість до травлення і хімічних реакцій, які можуть зіпсувати його красу.

Фізичні властивості мильного каменю

Оскільки мильний камінь складається в основному з тальку, він має багато схожих властивостей з цим мінералом. Ці фізичні властивості роблять мильний камінь придатним для різних застосувань. Фізичні властивості стеатита включають в себе:

  • м'який і його дуже легко вирізати,
  • непористий - щільний камінь,
  • низька електропровідність,
  • термостійкий,
  • висока питома теплоємність,
  • стійкий до кислот і лугів.

Мильне каміння не горить і не плавиться при температурі горіння дров, а також має здатність поглинати тепло, утримувати його і випромінювати. Ці властивості роблять його відмінним матеріалом для виготовлення дров'яних печей.

Піч нагрівається і випромінює тепло в кімнату. Він також утримує тепло, підтримує вугілля гарячими і часто дозволяє власнику додавати деревину в піч без необхідності розпалювання.

печь Jotul стеатитовая плита

Мильний камінь хімічно інертний, стійкий до нагрівання і довговічності, але податливий до обробки. Ці якості в поєднанні з його красою і простотою догляду зробили його підходящим варіантом для декількох варіантів використання.

Використання мильного каменю

Стеатит має матове покриття, тому вам не потрібно турбуватися про появу відбитків пальців або крапельних плям. А оскільки мильний камінь непористий, він стійкий до атмосферних впливів, що робить його популярним в якості поверхні стільниці для кухонь або навіть кордонів басейну.

талькохлорит талькохлорит

Мильне каміння може бути встановлене вертикально або викладене плиткою на стінах душа. Деякі архітектори також виявили, що плитка з мильного каменю добре підходить для підлогових покриттів у ванній кімнаті через водостійкість і високе зчеплення.

Оскільки мильний камінь має низьку теплопровідність, він не такий холодний взимку, як багато інших видів плиткових підлог.

Інші популярні види використання мильного каменю в домашніх умовах включають камін і дров'яну піч. За останні кілька років його використання значно зросло в районах з більш холодним кліматом для використання у виробництві / виготовленні камінів і печей.

При використанні в якості вогнетривкої цегли, він може поглинати велику кількість тепла і м'яко випромінювати протягом декількох годин.

Jotul стеатит Scan стеатит

У ассорітменте нашого магазину є печі і готові каміни з облицюванням з мильного каменю. В основному цей камінь для облицювання використовує норвезький виробник печей і камінів Jotul, і датський виробник печей Scan.

Виготовлення мильного каменю

Мильний камінь є менш складним матеріалом для виробників. Оскільки порода м'якше ніж інші матеріали з натурального каменю, процес виготовлення відбувається швидше, вимагає менше праці і не вимагає використання потужних ріжучих інструментів, які використовуються для більш твердих матеріалів, таких як граніт або кварц.

Мильний камінь це гарний природний камінь, який може прикрасити будь-яку кухню або ванну кімнату. Його можна використовувати однаково добре з ультрасучасним або сільським декором. Він має теплу обробку, а властивості каменю роблять його ідеальним для робочих поверхонь кухонь і ванних кімнат печей і камінів.