Схема повітряного розгалуження тепла

Часто постають питання, чи можна каміном обігріти цілий будинок? І чи дійсно камін може виступати альтернативою обігріву газом чи електрикою? З впевненістю можемо відповісти – так! - Може! Для кращого розуміння, яким чином працює конвекційний метод розгалуження тепла, пропонуємо розглянути схему на малюнку.

Схема повітряного розгалуження тепла

Отже,  на даному малюнку зображена камінна топка, яка повітряним методом опалює будинок за допомогою правильно побудованої конвекційної камери, де ми акумулюємо тепло, та за допомогою ізольованих повітряних вентканалів розводимо до  приміщень.

Камінна топка в стандартній своїй інтерпретації обігріває методом конвекції, де холодне повітря потрапляє в камеру згорання (безпосередньо з вулиці, підвалу чи технічного приміщення, щоб не випалювати кисень з кімнати де знаходиться камін), далі акумулюється в конвекційній камері, яка будується з спеціальних ізолюючих матеріалів над каміном, а звідти нагріте повітря потрапляє через решітки у кімнату, де знаходиться камін.

Якщо бажаєте камінною топкою обігрівати кілька приміщень або кілька поверхів, то з конвекційної камери будуються повітряні канали, по яким таким самим методом конвекції тепло рухається до інших кімнат та потрапляє до приміщень через   решітки, які мають спеціальні жалюзі. Якщо бажаєте одночасно опалювати кілька кімнат, то жалюзі відкриті, а якщо ні-то закриті, і тепло буде циркулювати тільки в одній кімнаті.

Якщо кімнати знаходяться на відстані більше 5 м одна від одної, або проект будинку передбачає недостатню тягу, то можна використовувати спеціальні турбіни різної потужності для додаткової циркуляції тепла.

Важливо звернути увагу на обов’язковість проектування забору повітря з вулиці. Усі сучасні потужні камінні топки мають трійник в нижній частині камінного вкладу, до якого ми можемо під’єднати трубу діаметром від 80 до 100 мм з вулиці або технічного приміщення. Це не лише покращить ваш комфорт перебування в кімнаті, де палитиметься камін, а й забезпечить добру конвекцію повітря. Тобто холодне повітря інтенсивніше буде потрапляти в камеру згорання і швидше витісняти гаряче прогріте повітря. Особливо камінні топки з вторинним опалюванням газів, де 100%  герметичність вкладу потребують такого методу підключення, оскільки тоді добре працює система очистки скла та внутрішнього футурування.

Для більш ефективного розгалуження тепла, можемо використовувати різні методи камінної акумуляції : пластини, шамотні плити, кільця з литого бетону та шамоту, лілатек плити, які допоможуть максимально ефективно накопичити тепло та протягом 12 годин після завершення горіння його віддавати в те приміщення де знаходитиметься камінна топка.

Також, важливо звернути увагу на якість камінного вкладу, адже камінна топка (чавунна чи сталева) повинна відповідати певним вимогам, для того щоб економно використовувати паливо та працювати в безперервному режимі, як альтернатива обігріву газом чи електрикою. Про ці характеристики ми говорили в попередніх статтях (якість сталі чи чавуну, наявність та вага внутрішнього футерування: шамот, керамот, нероліт, вермокуліт чи наявність подвійних чавунних стінок; система очистки скла; вторинний допал; та можливість використання акумуляції).

Звертайтесь, ми допоможемо підібрати те, що необхідно саме вам!