Теплоємна піч – сучасний підхід до традиційного обігріву!

Вже протягом багатьох століть, пічна справа популярна не тільки серед населення України, а й на теренах камінна пічусієї Європи.

Усі будівельні форуми повні запитами:

  • Як правильно побудувати піч?
  • Які матеріали обрати?
  • Які суміші для кладки використати?
  • Як ефективно обігріти будинок за допомогою спалюваної деревини, з метою економії газу та електрики?

В даній статті ми допоможемо ознайомитись з сучасними європейськими технологіями побудови теплоємної печі, адже саме такі гірські країни з яскравим колоритом, як  Австрія, Німеччина, Чехія, Польща заклали традиції невеликих, але надзвичайно ефективних пічних конструкцій, які приносять тепло і затишок в домівки та поширюють цю любов по усіх країнах Європи.

Також допоможемо розібратись з технічними особливостями обігріву будинку за допомогою сучасних акумуляційних матеріалів у порівнянні зі звиклою російською піччю та конвекційним каміном.

Отже, сучасна теплоємна піч, віддалено нагадує теплоакумулюючий камін, нагадаємо, що теплоакумулюючий камін - це якісна камінна топка з чавуну або котлової сталі, яка містить різного роду акумуляцію (шамот - цегляний сплав з литим бетоном) на топці, або поряд з нею: маса, форма і вид акумуляції залежать від об’єму камери згорання.

Також до теплоакумулюючих камінів належать топки, які оздоблені  теплоємними матеріалами (шамотними плитами, лілатек системами). Вони накопичують тепло у процесі горіння, а потім до 12 годин після завершення горіння каміну віддають тепло у приміщення, де знаходиться камінна топка. Але принцип обігріву залишається незмінним – це камінна конвекція, де за допомогою побудованої конвекційної камери та забору повітря з вулиці, створюється конвекційна циркуляція: витіснення теплого повітря холодним. Техологія побудови печі, заключається в правилності конструюювання димових каналів, по яких рухатиметься тепле повітря, обігріваючи  корпусні стінки печі.

теплоємна піч

Власне, теплоємна піч – це піч, яка побудована з максимальним використанням акумулюючих матеріалів як для будівництва камери згорання  і димових каналів, так і завнішньої частини корпусу печі та її обудови. Така велика кількість акумуляції дозволяє надзвичайно економно розходувати дрова  під час згорання, та надзвичайно довго віддавати тепло. В середньому час віддачі тепла збільшується в 4 рази в порівннянні зі звичайним конвекційним каміном.

теплоємна піч

Топка акумуляційної  печі може бути побудована чотирма  методами :

  1. Викладена  з шамотної цегли, в основному це марка Ш-5;
  2. Викладена  зі спеціальних пічних блоків або різних видів шамотних та керамзитових плит  спеціалізованих європейських виробників Rath (Німеччина), Ortner (Австрія);
  3. Використання камінних топок відомих брендів для професійного обігріву: Austroflamm, Hoxter або Brunner.
  4. Використання новітніх пічних дверцят. Яскравим прикладом є пічні дверцята німецько-чеської  фірми Hoxter. Від звичайного чавунного лиття, вони вдрізняються конструктивно: повноцінно нагадують дверцята від камінних топок преміум класу для професійного обігріву, адже в своїй структурі мають вже спроектований забір повітря з вулиці та є 100% герметичними. Використання таких дверей допомагає збільшити обєм камери згорання відповідно до розрахунків опалювальної площі приміщення та площі використовуваної аккумуляції.

Для будівельних та монтажних робіт радимо використовувати професійні суміші для кладки, клеї, герметики та штукатурки від німецько фірми RATH та австрійської фірми ORTNER, оскільки вони неодноразово визнані найкращими пічними продуктами на європейському ринку за якісністю нанесення, швидкістю використання в роботі, та температуростійкості (до1200С). Працювати з такими матеріалами зручно, адже вони дозволяють вводити об’єкт в дію вже на протязі доби після завершення будівництва, а не через 2-3 тижні, як при використанні традиційної глини з шамотом та піском.

Теплоємна піч

Після побудови камери згорання, особливу увагу приділяють побудові каналів для циркуляції димових газів. Основними європейськими виробниками з багаторічним досвідом виробництва блокових систем  для пічної тяги є німецька  фірма RATH  та австрійська фірма ORTNER. Вже протягом багатьох років вони виробляють пічні матеріали з високоякісного шамоту та інших акумулюючи матеріалів, які дозволяють швидко та якісно побудувати піч.

теплоакумулюючі матеріали

Циркуляція повітря у печі відбуває наступним чином: холодне повітря з вулиці потрапляє у камеру згорання, прогрівається і через спеціально побудований димовий канал надходить до спіралеподібних пічних каналів, які будуються з шамотних блоків, або використовують готові пічні геометричні димові блоки, і методом витіснення проходять по встановленому спіральному маршруту аж до виходу в димохід. Довжина димових каналів розраховується в залежності від опалювальної площі приміщення. Повітря рухається тим самим конвекційним методом, є лише одна точка в проходженні гарячого повітря, яка суперечить фізичним явищам, коли прогріте повітря вперше  опускається до низу димового каналу, а не до верху, як за звичай в камінній топці. Такий тиск ми отримуємо за рахунок тяги і висоти димоходу, який має бути н менше 6-7 метрів, а далі повітря рухається по звичним фізичним властивостям – методом витіснення.

теплоакумулюючі матеріали

Найбільш ефективним матеріалом для будівництва акумуляційних печей, безперечно, є матеріал з найбільшим вмістом магнезиту (щільність 2.65-2.85). Це вищезгадані блоки для системи KMS від Ortner, CMA від Cebud, Lilatec блоки від Austroflamm. 

Ці блоки відрізняються високою здатністю акумулювати тепло; швидкістю передачі тепла в  приміщення, завдяки чому  приміщення швидше прогрівається. Відмінною рисою теплоємних печей вважається довге зберігання тепла і так зване здорове тепло. Гаряче повітря проходять по системі каналів, в яких і відбувається акумуляція тепла. Так само як і камера згорання, так і система каналів виконана з теплоакумулюючих матеріалів. Саме тому і можливе збереження великої кількості тепла, яке рівномірно передається на стінки каміна і далі випромінюється в приміщення приблизно протягом 12 годин. Накопичене тепло передається методом випромінювання та являє собою такий вид випромінювання, який можна порівняти в якійсь мірі з дією сонячного випромінювання.

Зовнішню обудову теплоємких печей, особливо в Європі, полюбляють декорувати пічним кахелем. Часто  при склеюванні використовують шамотну цеглу ,яка ще більше акумулює тепло у приміщенні. Для декорування сучасних печей, використовують пічну кераміку з великими розмірами кахельних плит, з різноманітною фактурою та текстурою та кольоровою гамою: під шкіру, текстиль та ріні рифлення, що надасть інтер’єру вишуканого смаку та неповторності. Яскравим прикладом такого пічного та камінного оздоблення є австрійська фірма SOMMERHUBER. Всі ці матеріали Ви зможете оглянути в нашому  салоні.

Як ми бачимо, теплоємна піч – це не лише теплий інтер’єрний куточок оселі, а й  високофункціональна конструкція, яка допомагає ефективно використовувати тепло від спалюваних дров, та за допомогою акумулюючих матеріалів затримувати та випромінювати  його на протяі 10-12 год після завершення горіння вогню у камері згорння.

 Відома нам класична російська піч будується з шамотної вогнетривкої цегли та використовує звикле усім чавунне литво. Вона теж використовується для обігріву, але акумулятивні властивості цегли набагато менші ніж пічних акумулюючих блоків, крім того, герметичність та інші параметри теж якісно відрізняються.

теплоємна піч

Салон-магазин КАМІНІН завжди крокує в ногу з часом, одним з перших в Україні впроваджує нові технології провідних європейських виробників у камінному та пічному ділі, для того, щоб допомагати втілювати мрії в реальність!

теплоємна пічтеплоємна пічтеплоємний камін