Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-17:00
Нд: вихідний
Зворотній дзвінок
AustroflammRocalJotulScanAtraLL CalorHoxterPerfekt - чавунні топкиIwona PelletsNordica - чавунні камінні печіDimplexRoyal FlameKafel karTundra GrillVentlabSkamolDarcoТандирIDaMebelSommerhuberSCHOTT ROBAXSchiedelVersialuxPlumБравоCerampiuTimpexTotemLuxumPislaMuurikkaMonolith - барбекю та гриліKFD - камінні топки та печіSILCAAlphenbergKALFIRE - газові каміниKoperfam - пелетні котлиWeber

Як обрати камін?

Насамперед розмежуємо поняття «каміну», «камінної топки» та «печі».

Камінна топка - це металева або чавунна конструкція з герметичними скляними дверцятами різної форми та різними механізмами відкривання; в середині облицьована захисним ізоляційним матеріалом:

 • шамот;
 • вермокуліт;
 • керамот;
 • нероліт та інші (у різних виробників він різний), які захищають стінки від перегорання, та допомагають використовувати камінний вклад на постійній основі як альтернативу обігріву газу чи електриці.

камін

На зображенні представлена камінна топка Austroflamm 65x51 K 2.0

За методом відкривання дверцят, камінні топки поділяються на:

 • Стандартне бокове відкриття дверей. У деяких виробників можлива опція зміни завіс: право-ліво.
 • Гільятинне відкриття - механізм, що забезпечує легке горизонтальне  підняття та опускання дверей. Деякі виробники пропонують спеціальні вантажні пластини, які довішуються до механізму кріплення, щоб дверцята могли фіксуватись у будь-якому положенні, а деякі роблять відкриття настільки зручним, що достатньо мікрозусиль для їх підняття. За нормами ЄС, двері камінних вкладів мають буди герметичними та обов’язково з механізмом самодотягування, оскільки це може сприяти небезпеці пожежної ситуації. 

За типом скла камінні вклади поділяються на:

 • Одинарне - стандартний варіант, який використовується у більшості виробників. Скло – жаростійке, яке витримує температуру до 1200С.
 • Подвійне – переважно використовується у камінних топках з водяним контуром по замовчуванню,  для того щоб не перегрівати приміщення де знаходиться камін, оскільки для забезпечення тепла за допомогою води потребується більш інтенсивний режим горіння, і цим самим збільшуючи температуру в камері згорання. Але деякі виробники пропонують як опцію і для повітряних топок варіант подвійного скла.

За конфігурацією камінні топки поділяються:

 • Закриті з фронтальною дверкою;
 • Наскрізні - наявність двох скляних дверцят, можливість монтування між кімнатами або у фальш стінці;
 • Кутові - наявність кутового обзору через скло, можливість вибору правий чи лівий кут. Механізм відкриття, як гільятинний так і боковий;
 • З потрійним склом: гільятинне відкриття, наявність фронтального і кутового обзору полум’я через скло.

камінна піч Jotul

На зображенні представлена камінна піч Jotul F 3 BP

Камін - це готовий витвір, який поділяється на два типи:

 • відкритий - по типу класичного англійського каміну де основою є портал, зроблений з мармуру чи викладений з вогнетривкої цегли. В давнину такі класичні каміни будувала знать в старовинних замках та помешканнях. Маючи багаторічну історію, в наш час вони використовуються насамперед для естетичних цілей, тому що віддають дуже мало тепла, яке можемо відчувати тільки знаходячись у безпосередній близькості каміну. Їхні характерні особливості це невисокий рівень ККД, та панорама відкритого полум’я, відсутність можливості розгалуження  тепла по іншим приміщенням.
 • закритий - складається з камінної топки та порталу, декорного оздоблення: кафель, мрамор, камінь та інші. В цьому методі опалення основне значення відіграє саме якість та потужність камінної топки – від неї залежить, яку кількість тепла отримаємо в кінцевому результаті від каміна. При спалюванні дров у каміні з топкою, в приміщенні виникає циркуляція – швидкий колообіг струменів гарячого та холодного повітря. Сильно розпалена камінна топка розігріває повітря в приміщенні і воно піднімається вгору-під стелю кімнати, а по охолодженні - опускається вниз на підлогу. Саме тому каміни з топкою отримали назву - опалення гарячим повітрям, яке досить швидко обігріє простір навколо каміна,але в той же час виникає велике температурне коливання між підлогою та стелею.

Характерні особливості:

 • високий рівень ККД більше 75%;
 • панорама вогню через герметичні скляні дверцята;
 • можливість розводки до 5 кімнат, один чи два поверхи обігріву;
 • можливість використання накопичуючи масс та теплоізоляційних матеріалів для продовження віддачі накопленого тепла в часі.

камін Jotul

На зображенні представлена камінна топка  Jotul I 18 Harmony

Печі. При слові «піч» - в нашій уяві виникає велика громістка конструкція побудована з цегли. Так, це дійсно так. Такі печі мають особливу функціональну відмінність – вони побудовані по принципу  каналів, за допомогою яких вона нагрівається і опалює приміщення, в якому знаходиться, існує можливість добудови цих каналів, що забезпечить обігрів сусідніх кімнат або і цілого будинку. В акумуляційних печах при горінні утворюються димові гази, які, на відміну від опалення гарячим повітрям (каміни з топкою), рухаються по каналах і тим самим забезпечують передачу тепла з полум’ я.

Сучасні виробники камінних вкладів пропонують модернізований варіант «печі» - це окремо стоячі металеві чи чугунні конструкції, які містять у собі камеру згорання,яка покрита захисними ізоляційними матеріалами, так як звичайні топки  та можуть бути оздоблені різними матеріалами з зовні. Вони можуть мати різноманітну форму та конфігурацію, від класики до хай-теку.

Характеризуються такими ознаками:

 • мають високий рівень ККД;
 • обігрівать різні за величиною площі, але лише ті приміщення де безпосередньо знаходяться;
 • відсутність можливості розгалуження тепла по кімнатам;
 • легкість монтажу, бо безпосередньо підключаються до димоходу.
 • деякі виробники дають можливість використання накопичуючих масс під корпусом металевих печей, які продовчують віддачу тепла до 12 год після завершення процесу горіння.

Тому якщо ви хочете повноцінно опалювати декілька приміщень чи навіть декілька поверхів,то вам краще обрати потужний камінний вклад і зробити повітряне чи водне розгалуження тепла по кімнатах;а якщо ви хочете обігріти одну кімнату будь-якої площі від 15 м кВ до 200 м кВ,чи просто спостерігати панораму вогню, ми пропонуємо вам розглянути різні варіанти окремо стоячих печей.

Пропонуємо переглянути декіька камінних брендів:«Jotul», «Hoxter», «Austroflamm», Rocal.