Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-17:00
Нд: вихідний
Зворотній дзвінок
AustroflammRocalJotulScanAtraLL CalorHoxterPerfekt - чавунні топкиIwona PelletsNordica - чавунні камінні печіDimplexKafel karTundra GrillVentlabSkamolDarcoТандирIDaMebelSommerhuberSCHOTT ROBAXSchiedelVersialuxPlumБравоCerampiuTimpexTotemLuxumPislaMuurikkaMonolith - барбекю та гриліKFD - камінні топки та печіSILCAAlphenbergKALFIRE - газові каміниKoperfam - пелетні котли

Автоматика для конвекційних та водяних камінних систем

КамінНа сьогоднішній день, всі новітні архітектурні проекти та дизайнерські рішення 21 століття, слідують тенденціям автоматизації та концепції «розумний дім», де усі можливі технічні рішення сприяють підвищенню ефективності, мінімізації часу та оптимізації людських ресурсів. Каміни стали в цьому не виключення. В даній статті ми б хотіли приділити увагу новим системам автоматики для конвекційних та водяних камінних топок, надавши вам інформацію, яка зможе значно спростити режим контролю за процесом горіння, зробивши його легким та зручним.

Лише невеликий відсоток людей, що користуються камінами або печами, здогадується про існування електронного регулювання горіння. Ще менша частина знає, що собою являє електронна автоматика для горіння, які її можливості і навіщо  її слід встановлювати.

Процес горіння звичайної камінної топки  регулюється ричагами  подачі  кисню зверху або знизу камери згорання, а також шибером в димовій трубі. Електронна система автоматики  - це, як правило, електричний пристрій, що складається з центрального модуля (невеликого комп'ютера), панелі управління або екранної панелі за допомогою якої ми дізнаємося про те, як проходить процес горіння і можемо задавати різні налаштування. Система регулювання оснащена цілим рядом датчиків, які безпосередньо під’єднуються до забору повітря з вулиці, даючи змогу фіксувати температуру у камері згорання, температуру води, якщо це водяна система опалення, та контролювати процес подачі кисню безпосередньо в камеру.

На ринку представлено цілий ряд систем електронного регулювання горіння. Деякі з них виробляють безпосередньо виробники камінних топок, такі як «Jotul» та «Hoxter».

«Jotul» - норвежський виробник камінних топок відомий своїми системами автоматичного автоматика для каминарегулювання горіння «ERS-1», «ERS-2», «Вrunner».

«ERS-1» - забезпечує оптимальне і ефективне управління процесом горіння в дров'яних печах, і топках з конвекційною системою опалення. Його унікальною особливістю є група спеціальних програм, що враховують параметри горіння окремо взятих моделей камінів «Jøtul». Для досвідчених користувачів передбачена можливість самостійного програмування параметрів. Великий графічний дисплей обслуговується в ручну, або за допомогою пульта дистанційного керування, що полегшують щоденне використання каміна.

«ERS-2» - електронна система контролю горіння забезпечує оптимальне і ефективне управління процесом горіння в дров'яних печах і камінна топках з водним плащем або водопідігрівачем. Всі функції простого меню установок можна запрограмувати за допомогою ручки «Touch & Play».

Переваги  «ERS-1» та «ERS-2»:

  • Мінімізація використання дров;
  • Призначені для камінів з водяним контуром та конвекційних систем;
  • Наявність  5-ти  режимів роботи;
  • Наявнсть зручного пульта для управління;
  • Інформування про брак палива;
  • Відображення параметрів в режимі реального часу;
  • Пролонгація часу обігріву;
  • Наявність GSM датчиків для мобільного керування системою автоматики.

автоматика для каминаНімецько-чеський виробник камінних топок «HOXTER» розробив систему електронної автоматики для камінних вкладів та теплоємких печей «ABRA» - принцип дії базується на невеликому дисплеї, який живиться від батареї та отримує інформацію від пристрою безпровідним шляхом, тому його можна розміщувати за бажанням та зручністю для клієнта у будь-якому місці помешкання. Пристрій вказує на температуру в камері згорання та підказує як корегувати процес горіння за допомогою датчика, який під’єднаний до подачі кисню з вулиці. Також пристрій має резервний акумулятор на випадок, якщо зникне електроживлення. Сила напруги 12В.

Такі системи, однак, сумісні лише з печами і камінами цієї ж марки. Також на ринку відомі управление каминомтакі виробники як, наприклад, польська компанія «Tatarek», яка випускає універсальні системи електронного регулювання, які підходять до усіх без виключення камінних вкладів.

Як працює система автоматики?

У той момент, коли ми хочемо розпалити вогонь, необхідно помістити дрова в камінну топку. Початок горіння система регулювання розпізнає завдяки відкриванню і закриванню клапана. Після цього температура вимірюється безпосередньо у вогнищі. Якщо протягом декількох хвилин не буде досягнута температура понад 200°C, система регулювання оголосить, що розпал був невдалим. Якщо ж, навпаки, температура буде досягнута, запускається процес управління. На підставі температури у вогнищі система регулювання поступово, у кілька кроків, прикриває клапан подачі повітря, тим самим підтримуючи полум'я в оптимальному стані при якому відбувається найменший викид, скло не покривається кіптявою, а топка має ідеальну теплопродуктивність. Як тільки вогонь догоряє і температура падає нижче певної межі, система регулювання повідомить нам про необхідність додати ще дров. Якщо протягом декількох хвилин дрова не будуть завантажені, то система повністю закриє клапан подачі повітря щоб піч або камінна топка не охолоджувалася. Це дозволяє зберігати дрова тліючими протягом тривалого часу, і вогонь знову розгориться, навіть якщо ви покладете їх через кілька годин.

Чим можна керувати за допомогою системи регулювання горіння?

Системами  автоматичного регулювання горінняКрім безпосередньо процесу горіння, описаного вище, система регулювання може керувати процесом горіння самостійно в залежності від температури продуктів згоряння в трубі, управляти клапанами для розпалювання і перемикання, визначати температуру води в теплообміннику каміна з водяним контуром і акумулювати її в резервуарі, з'єднувати насос в первинному колі циркуляції, управляти змішувальним вентилем.

Більш складні системи управляють опаленням всього будинку, включаючи щотижневу настройку термостата з можливістю задавати нічну або денну температуру, можуть вимикати кухонну витяжку при закладанні палива в топку, запускати підсилювач витягування продуктів згоряння, показувати температуру на вулиці і в приміщенні, також вони мають резервне джерело живлення процесу регулювання (включаючи сервоклапани) на 19 годин, які запам'ятовують історію процесу горіння, а також дозволяють підключити GSM - модуль, завдяки якому система управління доступна через мобільний телефон.

Електронна система регулювання застосовується в камінах і печах завдяки широкому діапазону властивостей і переваг. Уявіть собі, наприклад, камінну вставку з водяним контуром в літньому або дачному будиночку з аккумулюючим резервуаром, в який буде поміщений опалювальний патрон. Вранці в п'ятницю ви відправляєте SMS, і система електронного регулювання налаштує термостат на 21°C. У разі якщо температури води для опалення недостатньо, включиться електричний нагрівач. По приїзді в п'ятницю ввечері ваш будиночок буде нагрітий до комфортної температури.

Cалон - магазин «КАМІНІН», радо допоможе вам рухатись в ногу з часом та максимально оптимізувати процес використання каміна у вашому домі.