Питання і відповіді про каміни та печі

Підготовка

Хочу камін в будинку. З чого почати?

Якщо в приміщенні, де повинен стояти камін є можливість підведення повітря з вулиці і є можливість установки димоходу, вам можна приступати до вибору камінної топки. Визначившись з камінною топкою можна зрозуміти який діаметр димоходу і підведення повітря вам підходить. Починати будівництво каміна необхідно з будівництва димаря і підведення повітря з вулиці.

 • Димохід може бути виведений через шахту або по зовнішній стіні будинку.
 • Повітря з вулиці подається по каналу з діаметром мінімум 120 мм в нижню частину камінної топки по підлозі або безпосередньо через стіну (якщо камін встановлюється до стіни).

У мене є проект будинку / квартири. Цього достатньо для вибору каміна?

Як правило так, проекту будинку досить, за умови, що проектанти вказали який камін і в якому місці повинен бути встановлений. Але в ідеалі ще на стадії проектування залучити нашого технолога, він точно допоможе не допустити помилок.

Що робити, якщо немає проекту будинку / квартири, але я знаю, що мені потрібно?

Якщо у вас немає готового проекту, ви можете звернутися за консультацією до нашого технолога, який детально розповість параметри необхідних комунікацій на основі обраної вами камінної топки, типу порталу та облицювання.

Коли замовляти камін - до або після обробки приміщення?

Камін встановлюється після чорнових робіт, коли зроблена стяжка, стіни поштукатурені. Під каміном не повинні проходити ніякі комунікації (теплі підлоги, проводка і т.д.).

Камін на якому типі палива вибрати?

Камін може працювати на дровах, пеллетах і на газу.

 • Каміни на дровах. Плюси: гарне природне горіння вогню. Мінуси: потрібно запасати і зберігати дрова.
 • Каміни на пеллетах. Плюси: камін на пеллетах може автономно працювати до 30 днів. Мінуси: висока ціна каміна.
 • Газові каміни. Плюси: екологічність, швидко прогріває приміщення. Мінуси: висока вартість каміна і підключення.
Austroflamm Iwona Pellets Kalfire

Найбільш доступне паливо - дрова. До того ж жоден інший вид камінів не зрівняється з горінням натуральних дров.

Як реалізувати опалення кількох кімнат?

Обігрів каміном декількох кімнат можна реалізувати повітряним шляхом. Виглядає ця система так:

 1. встановлюється камінна топка з конвекційною камерою в якій накопичується тепле повітря.
 2. від конвекційної камери розлучаються вентканали в кімнати. Довжина траси не повинна перевищувати вісім метрів.
 3. під час роботи каміна тепле повітря накопичується в конвекційній камері після чого рівномірно розподіляється по всіх кімнатах в будинку.
 4. додатково можна встановити автоматичну систему контролю горіння, яка буде регулювати задану температуру в кожному приміщенні.

Що таке «режим тривалого горіння»?

Режим тривалого горіння полягає в тому, що вогонь в печі або топці згасає, а дрова продовжують тліти, віддаючи тепло в приміщення. Такий ефект досягається за рахунок правильного регулювання подачі повітря в топку, дров'яні гази догоряють, але при цьому повітря недостатньо для розпалювання полум'я.

Режим тривалого горіння створений для того, щоб піч або камін максимально ефективно обігрівали приміщення при мінімальний витраті дров.

Чому для гарного горіння потрібне підведення повітря з вулиці?

Для гарного горіння дров необхідний кисень. Якщо повітря брати з приміщення, то кисень в приміщенні буде випалюватися - дихати буде важко, душно.

Крім цього, в багатьох камінних топках встановлена ​​система «чисте скло», яка полягає в тому, що повітря подається на скло, перешкоджаючи тим самим осіданню газів і кіптяви, для того, щоб скло каміна було чистим \ прозорим.

Чи можлива установка каміна в квартирі?

Так, за певних умов на останньому поверсі. У багатьох новобудовах на останніх поверхах вже передбачений димохід.

Камін

Каминин

Як правильно вибрати потужність каміна?

Потужність каміна підбирається відповідно до площі приміщення в якому він буде встановлений. У невеликих приміщення не можна встановлювати великий \ потужний камін, інакше в приміщенні буде перебувати некомфортно.

Є умовна формула по вибору потужності каміна, яка говорить: 10 м2 дорівнює 1 кВт. Тобто, камін потужністю 10 кВт здатний обігріти приміщення площею до 100 м2.

Що таке водний камін?

Різновид камінної топки з водяним теплообмінником. Служить для опалення всього будинку і нагріву води. Гарячі гази з камінної топки надходять в водяний теплообмінник, який встановлений над топкою, потім прямує в водний теплонакопичувачів після чого нагріта вода прямує в батареї і теплі підлоги.

Чавунна або сталева топка?

Вибір матеріалу топки залежить від її призначення і ваших естетичних уподобань. Як правило, чавунні камінні топки призначені для тривалого використання (опалення будинку). При цьому варто врахувати той факт, що чавунні камінні топки в порівнянні зі сталевими виглядають більш масивними \ важкими.

Jotul Austroflamm

Сталеві топки в більшості своїй не призначені для тривалого використання без перерв. Але є виключення - сталеві топки компанії Hoxter. Сталеві камінні топки виглядають більш елегантно, більшість з них всередині оброблені світлими шамотними плитами.

Відкрита або закрита топка?

Закритий.

 • По-перше це продиктовано технікою безпеки. У відкритого каміна приємно посидіти на відкритій терасі, але в приміщенні залишити без нагляду відкритий камін не можна вже сильно велика ймовірність того, що горяща тріска вилетить з каміна.
 • По-друге, якщо ви хочете обігрівати приміщення каміном, то ККД у топки закритого типу в рази вище, ніж у відкритого каміна.

Що таке попільник?

Попільник - це відділення (знімний ящик) в камінній топці. Попільник збирає золу \ попіл, яка залишається в результаті згоряння дров.

Що таке вторинне допалювання?

Система вторинного допалу - це процес повторного допалювання вуглекислого газу, який накопичується в топці в процесі горіння дров. Завдяки цьому зменшується витрата дров і збільшується ККД каміна.

Акумуляція тепла - це як?

На будь-яку камінну топку додатково можна встановити акумуляцію тепла (блоки, кільця з теплоємного матеріалу, які надягають на камінну топку).

аккумуляция тепла в камине

Завдяки цьому зростає ефективність обігріву, з'являється можливість додатково отримати 5-10 кВт енергії і істотно зменшити витрату дерева. Теплоємна накопичувальна маса нагрівається, а потім повільно віддає накопичене тепло в приміщення.

Яке облицювання для каміна вибрати?

Все залежить від ваших уподобань. Камін можна облицювати мармуром, піщаником, кахлем, сталлю, бетоном, шкірою, вибір матеріалу в більшій мірі залежить від інтер'єру.

Чи потрібен каміну фундамент?

Якщо камін встановлюється в каркасному будинку у якого дерев'яна підлога, тоді так, необхідно робити бетонну подушку.

Якщо ж у вашому будинку бетонна підлога, то як правило стандартної стяжки цілком достатньо для каміна.

Є і другий випадок, коли посилення фундаменту необхідно. Коли встановлюється камінна топка з керамічним димоходом ми обов'язково підсилюємо фундамент, тому що крім чималої ваги самої топки, керамічний димар може важити і до тонни.

Чим обшити камінну топку?

Для обшивки каміна і побудови конвекційної камери ми використовуємо теплоізоляційні плити Superisol. Ці плити складаються з кальцій силікату, в них не містяться шкідливі волокна і хімікати, це означає те, що плити Superisol захищають від загоряння і не сприяють поширенню диму, а також не виділяють шкідливих речовин, які присутні в процесі горіння.

Чим відрізняються шамот і керамот?

Шамот - це матеріал, який створений для накопичення і віддачі тепла.

Керамот - це запатентований матеріал (кераміка) компанії Austroflamm, який створений для ізоляції тепла, для того, щоб сталеві топки не перегрівалися і не деформувалися.

Печі

Печи астрофлэм

Як правильно вибрати потужність печі?

Піч, також, як і камінна топка вибирається виходячи з площі опалювального приміщення і розраховується як 10 м2 дорівнює 1 кВт. Іншими словами, якщо площа приміщення близько 100 м2, то необхідно підбирати піч з потужністю не менше 10 кВт.

Важливо пам'ятати, що піч повноцінно обігріває тільки те приміщення в якому вона встановлена.

Чи потрібен фундамент для печі?

Залежно від розміру і матеріалу виготовлення печі можуть важити від 50 кг до 300 кг. Відповідно, якщо підлога в приміщенні зроблена з дерева і ви хочете встановити велику і важку піч, а ширина лаг велика, то для такого варіанту варто посилити підлогу під піччю.

Jotul Jotul F 360 High Top

Зазвичай, для установки печі вагою до 100 кг на бетонну підлогу достатньо стандартної стяжки підлоги.

Чи можна не тільки обігрівати приміщення, але і готувати на печі?

На печі можна готувати тільки в тому випадку якщо в ній виробником передбачена для варки поверхня або духовка.

Як загасити піч?

Полум'я в печі і каміні можна загасити лише перекриттям подачі кисню. Не рекомендуємо гасити вогонь в печі водою, аби уникнути деформації корпусу печі.

Додаткове обладнання

керамiчний димарь

Чим відрізняються димоходи? Які димоходи краще?

Димарі бувають з труб нержавіючої сталі і керамічні.

 • Димарі з нержавіючої сталі. Плюси: прийнятна вартість, простота в збірці.
 • Керамічні димарі. Плюси: довговічність, надійність, екологічність. Мінуси: висока вартість, тривалий час монтажу.

Безумовно, кращі димоходи - це керамічні.

Що встановлювати спочатку - камін або димар?

Спочатку встановлюється димохід, потім встановлюється камінна топка і підключається до димоходу, далі будується конвекційна камера.

Якщо ж послідовність змінити і спочатку встановити камінну топку, то є ймовірність того, що підключити димар до топки буде проблематично і прийдеться розбирати камін.

Чи можна підключити камін або піч до існуючого цегляної димоходу?

Так можна. Для підключення печі до цегляної димоходу необхідно використовувати перехідник.

Що таке автоматика для каміна?

Автоматика для каміна - це система, яка контролює задану температуру в приміщенні шляхом збільшення або зменшення подачі повітря в камеру згоряння. Система складається з електронного блоку управління, дросельної заслінки, датчиків температури в камері згоряння і дисплея.

автоматика для каміна

На дисплеї ви можете встановити комфортну для вас температуру повітря, автоматика буде сама її підтримувати в приміщенні.

Обслуговування та догляд

Що дає система «Чисте скло»?

Система «чисте скло» є в тих топках, де є вторинне допалювання. Припливне повітря спрямовується на оглядове скло, завдяки впливу повітряного потоку виникає динамічний захист скла в результаті чого сажа і пил повертаються назад в камеру згоряння.

Яким деревом топити камін або піч?

Топити піч камін потрібно тільки сухою деревиною. Важливо пам'ятати і те, що для кращого горіння і більшого ККД варто використовувати листяні породи дерев (ясен, дуб, береза, бук).

Чи потрібно чистити димохід?

Так, ми рекомендуємо раз на півроку чистити димохід, але якщо ви спостерігаєте аномально велику кількість сажі в каміні, то чистити димохід можна не прив'язуючись до терміну в півроку. Димохід забитий сажею може призвести до займання. Ставитися до чищення димоходу варто серйозно.

Монтаж

Наскільки довго відбувається монтаж?

 • Монтаж печі займає 2 робочі дні за умови, що необхідно монтувати димохід, якщо димохід вже встановлено, то монтаж печі займе близько 3 годин.
 • Монтаж каміна займає від 4 днів, терміни значно залежать від наявності димоходу, необхідності розведення тепла по кімнатах, монтажу порталу.
 • Як правило, монтаж димоходу займає 1 день, монтаж камінної топки з підключенням до димоходу - 1 день, монтаж конвекционной камери з обшивкою - 1 день, монтаж готового порталу - 1 день.

У чому перевага «ліцензованого монтажу»?

Ліцензований монтаж - це ваша безпека. Наші монтажники проходять сертифікацію на заводах виробників печей і камінів, при монтажі димоходів, камінів і печей дотримуються норми пожежної безпеки.
При монтажі використовуються тільки якісні та надійні монтажні матеріали. Наші монтажники точно знають як встановити камін в каркасних будинках, будинках з дерев'яного бруса.

Оплата

Яка схема оплати?

Будь-який товар можна оплатити готівкою в наших магазинах. Також, товар можна оплатити за безготівковим переказом, для цього вам необхідно передзвонити нам по телефону (068) 320-00-88 для того, щоб менеджер виписав рахунок на оплату.

Роботи з монтажу каміна або печі можна оплатити готівкою в наших магазинах, або за безготівковим розрахунком.

Чи можлива розстрочка?

Так, ми пропонуємо придбати піч, камін, облицювання в розстрочку. Доступно три тарифні плани:

 1. розстрочка на три місяці 0% переплат
 2. розстрочка на шість місяців 7% комісія
 3. розстрочка на 10 місяців 17% комісія.

Розстрочку можна оформити на нашому сайті натиснувши кнопку «купити в розстрочку», або прийшовши в магазини в Києві, Львові та Одесі. Наш менеджер заповнює анкету з вашими паспортними даними та ідентифікаційним кодом, після чого передає анкету в фінансовий відділ. Протягом півгодини наш фінансовий відділ приймає рішення про видачу розстрочки.

Гарантія

На що саме надається гарантія?

Виробники камінних топок і печей дають гарантію на корпус печей і топок, іншими словами виробник гарантує те, що корпус печі або топки не деформується.

Гарантія не поширюється на внутрішні частини камінів і печей (шнури, петлі, ролики, шарніри, що рухаються елементи, облицювальні плити, скло, ніжки, шибер, колосник і тд.).

Які терміни гарантії?

У кожного виробника топок і печей терміни гарантії відрізняються:

 • Jotul на печі і топки дає гарантію 25 років за умови нашого монтажу, якщо ж ви відмовляєтеся від нашого монтажу, то термін гарантії становить 2 роки.
 • Scan надає гарантію на камінні топки і печі 5 років.
 • Hoxter надає гарантію на камінні топки 6 років.
 • Austroflamm надає гарантію на камінні топки 6 років.
 • Rocal надає гарантію на камінні топки, дизайнерські каміни, касети 6 років.
 • Kalfire надає гарантію на газові каміни 5 років за умови нашого монтажу.