Вам варто вибрати кахельну плитку для оздоблення каміна

Виготовлення кахелю традиційними методами - це цінне ремесло. Незважаючи на розвиток промисловості і технологій, головними виробниками кахелю для печей і камінів все ще є невеликі мануфактури, засновані на багаторічній сімейній традиції, як у наших партнерів «KAFEL-KAR».

кахель

Існує безліч способів обробки печей і камінів. Використання керамічної плитки Kafelkar для облицювання каміна або печі - розумно з багатьох причин, писати про всі достоїнства, якими володіє кахель можна довго і багато. Давайте виберемо ту особливість, яка впадає в очі: чистота сировини, що використовується для виробництва кахельного облицювання.

Глина, що використовується для виготовлення кахелю це натуральна сировина, що була випалена при температурі близько 1000 градусів Цельсія.

Глина пластична, жоден інший матеріал для облицювання каміна або печі не дозволить настільки вільно формувати його в різні форми. Після випалу формується технічно ідеальний елемент для облицювання печей і камінів. Різноманітність форм і можливість комбінування, а також забарвлення глазурі дають необмежені можливості композицій.

облицовка камина

Яка відмінність кахельної плитки для каміна і печі?

Кахельна плитка для каміна і печі не має відмінностей з точки зору способу використання і функції обігріву. Керамічна плитка може використовуватися вільно для будівництва печей і камінів, а також кухонь на дровах. Основні відмінності полягають у зовнішньому вигляді.

Плитка прямокутної форми із закругленими кутами часто використовуються на кахельних кухнях і для традиційних кахельних печей як обробка стін, ніж для камінних порталів. Також її можна використовувати для створення цікавих пічних покриттів.

кафельная плитка для камина

Здебільшого камінні плитки мають більший розмір і бльшу кількість форм для створення складних прикрас (звуження, корони, карнизи і т.д.). В обробці каміна може використовуватися плитка з різними стилями рельєфу, гладка і фігурна, в печах, як правило використовується плитка одного формату.

Кахельна плитка для каміна - це міцний матеріал?

Обпалена кераміка - це, мабуть, найстаріший матеріал, оброблений людиною. Як показують розкопки, кераміка зберегається протягом кілька тисяч років. Керамічна плитка виробляється тим же способом, яким створювався посуд багато століть тому. Перший кахель це не що інше, як роздавлена ​​по краях чаша.

В даний час технологія і знання про процеси виробництва кераміки змінилися. Відповідаючи на часте питання звичайно, так, кахель дуже міцний як матеріал для виготовлення облицювання каміна. При нормальному використанні кахель не зруйнує ні час, ні температура. До речі, кахельна плитка Kafelkar виготовляється вручну.

плитка для камина

Кахельна плитка накопичує тепло і довго віддає його

Кахельна плитка для печі або каміна має високу здатність накопичувати теплову енергію. Разом з шамотом це правильний матеріал для будівництва та облицювання печей або камінів. Під час роботи кахель уповільнює і вирівнює тепло, що виходить зсередини печі. Кахельне облицювання для каміна швидко набирає тепло і довго його віддає в приміщення.

Кахель не потребує особливого догляду

У кахельному виробництві використовуються два типи глазурі: непрозора глазур і прозора. Остання має глянсове покриття, через яке можна побачити поверхню плитки. Це глазурі, які підсилюють зовнішній вигляд рельєфу кахельної плитки і створюють унікальні ефекти в поглибленнях.

Догляд за кахлем це заняття неважке і не вимагає використання спеціальних засобів для чищення. Глянцеву поверхню глазурі потрібно протерать тільки м'якими тканинними ганчірками. Слід звернути увагу на те, що не можна використовувати чистячі порошки, які можуть подряпати скляну поверхню.

плитка для камина

Тріщини на кахлі, це красиво

Тріщини-капіляри на кахелі - це особливість кахелю, вони виникають відразу або через деякий час, або взагалі не виникають. Вони залежать від теплового розширення двох матеріалів глини і глазурі. Можливість розширення має свій діапазон, який можна перевищити і тоді з'являється розтріскування. Вони надають кахлю рустикальні риси і навіть є бажаними, наприклад, під час відновлювальних робіт (реставрацій старовинних камінних порталів).

На ринку пропонуються (за додаткову плату) різні глазурі з малюнками великих, дрібних і кольорових тріщин. Підкреслимо, що тріщини ніяк не впливають ні на властивості, ні на якість кахелю.