Рециркуляційне тепло від Jotul

Повторне використання, рециркуляція, циркулярна економіка, вплив на клімат і стійкість. Це основні цінності, які глибоко вкорінені в нашій філософії і визначають порядок денний того, як керують Jøtul сьогодні і як ми готуємося до майбутнього. Це полегшує споживачеві прийняття екологічно чистого вибору, коли він інвестує в нову дров’яну піч або топку.

Старі дров’яні печі без можливості чистого горіння перетворюються на нові дров’яні печі з чистим горінням. Ми є єдиним виробником печей у світі, який виробляє дров'яні печі, каміни та камінні топки за допомоги відновлюваної енергії у вигляді норвезької гідроенергетики. Значна частина сировини, яку ми використовуємо, складається зі старих чавунних печей, які були переплавлені. Тобто, по суті, на завод приїжджають старі чавунні печі, а на виході ми отримуємо сучасні моделі з чистим горінням. Якщо ми також беремо до уваги той факт, що опалення дровами є CO2-нейтральним, то можна сміливо стверджувати, що печі Jøtul є екологічно чистими!

Печі з чистим горінням – це екологічний вибір.

Ви також зробите клімату велику ласку, перейшовши на піч з чистим горінням. Ще в 1998 році Норвегія стала першою країною у світі, яка запровадила законодавчу вимогу про те, що всі дров’яні печі, що продаються в Норвегії, повинні мати чисте горіння. Печі без чистого горіння спричиняють значні викиди твердих частинок - шкідливого пилу - через димохід.

Будучи однією з країн з найсуворішими вимогами щодо викидів твердих частинок, ми посилаємось на дані дослідницького інституту SINTEF, Норвезького інституту досліджень повітря (NILU) та Статистичного управління Норвегії (SSB), які вказують на те, що спалювання деревини є набагато більшим джерелом повітряного пилу, ніж викиди від дорожнього руху, саме через забруднення від старих печей.

Забруднення повітря – проблема, з якою стикаються європейські міста

Забруднення повітря, викликане старими дров’яними печами, звичайно, не є проблемою, яка є унікальною для Норвегії. За останні десятиліття багато країн Європи почали зосереджуватися на зменшенні забруднення повітря, що призвело до покращення якості повітря. Проте за даними Європейського агентства з навколишнього середовища (EEA) забруднення повітря в деяких європейських містах все ще становить небезпеку для здоров’я. Якщо ви хочете перевірити якість повітря там, де ви жили за останні два роки, і порівняти його з ситуацією в інших містах Європи, ви можете скористатися картою EEA для визначення якості повітря в містах.

За словами старшого наукового співробітника Сусани Лопес-Апарісіо з NILU (Норвезький інститут досліджень повітря), використання деревини для опалення в Європі зростає. Це давнє джерело тепла все частіше використовується через бідність, часто включаючи старі печі без чистого горіння, особливо в країнах Східної Європи та Греції. Тому важливо поширювати інформацію про важливість використання технології чистого горіння.

tg5g1974ag0k08wo0k0w0c00gk8gs0 Как вернуть тепло из выхлопных газов печи Jotul

Може зробити велику різницю

Серед іншого, «стійкий» означає, що ми повинні враховувати майбутні покоління, коли купуємо товари та послуги. Однак, щоб наш особистий вуглецевий слід був нейтральним, ми також повинні дивитися на те, скільки вуглекислого газу (CO2) та інших парникових газів ми виділяємо в результаті нашого способу життя.

Enova, яка працює над перетворенням Норвегії на країну з низьким рівнем викидів, описує зміну клімату як одну з найбільших проблем нашого часу. Вони вважають, що «Кожен з нас може впливати на викиди парникових газів, і маленькі кроки можуть мати велике значення», – додають, що перехід на дров’яні печі та встановлення камінних топок у відкритих камінах є дуже доцільним заходом.

Екологічно свідомий вибір із технологією Clean burn

Зосереджуючись на кліматі, компанія вкладає значні кошти в розробку дров’яних печей і камінних топок, які мінімізують викиди твердих частинок. Це дає нам лідируючу позицію у світі в рамках «технології чистого горіння» – технології горіння, яка гарантує, що якомога більше тепла досягає приміщення і якомога менше забруднень виходить через димохідну трубу.

У середньому викиди від нашої продукції значно нижчі ніж половина вимог норвезької влади, які є одними з найсуворіших у всьому світі, і постійно докладаються зусилля для подальшого скорочення викидів.

Enova стверджує, що частку пилу в повітрі можна зменшити на 90 відсотків, замінивши стару піч на піч з технологією Clean burn. Наші моделі, що відзначені нагородами, мають навіть меншу кількість викидів.

«Наша корпоративна соціальна відповідальність полягає в тому, щоб зробити внесок у здоровий клімат і «зелений перехід». Оскільки все більше і більше клієнтів хочуть робити свій вибір на основі турботи про довкілля та екологічності, ми хочемо допомогти їм зробити цей вибір, пропонуючи екологічно чисті продукти, виготовлені екологічно чистим способом.» - Старший віце-президент з продажу та маркетингу Jøtul René Christensen.

Ми також маємо величезне бажання поширювати у світі ідею про важливість технології чистого горіння з точки зору клімату та здоров’я, і ми активно працюємо над тим, щоб надати державним органам та організаціям у всьому світі інформацію, необхідну, щоб зробити правильне рішення.

Більше тепла від деревини

Завдяки кращому згорянню наша технологія Clean burn також дає набагато більше тепла від деревини. При правильній деревині вам знадобиться вдвічі менше палива, щоб виробляти таку ж кількість тепла, як і стара піч. Таким чином, ви не тільки збережете навколишнє середовище; Ваш гаманець також буде здоровішим!

Магазини Камінін це офіційний представник компанії Jotul в Україні. Купуючи офіційні камінні топки і печі Jotul ви отримуєте кваліфікований сервіс та гарантію 25 років.