Як за допомогою каміна обігріти будинок

Кожен з нас мріє жити в затишному будинку, перебуваючи в якому, відчуваєш себе захищено, надійно, і найголовніше - комфортно.

А який же затишок без каміну?!

Занурившись в солодкий спокій заміського відпочинку, так і хочеться опинитися біля теплого вогнища, де забуваєш про всі турботи і є можливість помріяти, відкласти всі турботи на потім і добре провести час з рідними та друзями.

камин

Але, сьогодні ми розповімо, що біля каміна можна не тільки відпочивати, але й за допомогою нього можна економно і ефективно обігрівати весь будинок.

Отже, існує три типи опалення каміном:

  • повітряний
  • водний
  • акумуляційний.

1. Повітряний метод обігріву полягає в тому, що за допомогою камінної топки можна обігріти будинок площею 230 кв. м, акумулюючи тепло в конвекційної камері, з якої за допомогою повітропроводів можна розвести тепло по різних кімнатах або підняти на другий поверх, якщо такий є. Будь-камін працює за схемою заміщення холодного повітря гарячим. Для цього вам необхідно вибрати відповідну камінну топку, яка зможе економно спалювати деревину і максимально ефективно витримувати довгі температурні навантаження.

обогрев дома камином

Для такого методу опалення ми рекомендуємо звернути увагу на такі камінні бренди як: Jotul (Норвегія), Austroflamm (Aвстрии), Hoxter (Німеччина), Perfekt, KFD (Польща).

2. Водяний метод опалення полягає в тому, що камінна топка з'єднується з водяним теплообмінником (накопичувальним баком) в якому акумулюється тепло, а далі можна зробити його розподіл до опалювальних батарей, підлоги, душу і т.д. За допомогою такої системи можна ефективно обігріти будинок до 250 м.кв з можливістю приєднатися до існуючого централізованого опалення.

Тобто, крім гарної панорами вогню в каміні ви отримуєте інженерне рішення щодо обігріву, як альтернативу газу і електрики, максимально наближене до ефекту твердопаливного котла.

камины с водяным контуром

Камінні топки з водяним контуром використовують разом з системою автоматики, яка приєднується до камінній топці і буферної ємності вказуючи на температуру в камері згоряння і в буферній ємності. Після завершення горіння каміна, гаряча вода продовжує циркулювати по трубах віддаючи тепло до моменту повного охолодження. Каміни з водяним контуром - це нове покоління екологічно чистого і ефективного методу обігріву будинків. Для такого методу опалення ми рекомендуємо звернути увагу на бренди: Hoxter (Німеччина), Iwona Pellets (Польща).

3. Акумуляційний метод опалення - здійснюється за допомогою спеціальних акумуляційних матеріалів, використовуваних в поєднанні з повітряної камінної топкою. Основна особливість полягає в використанні матеріалів, які можуть накопичувати тепло в процесі горіння каміна і після завершення протягом 8-10 годин віддавати накопичене тепло в приміщення (час залежно від кількості акумуляційного матеріалу).

Простіше кажучи, це якісна камінна топка з чавуну або котлової сталі містить різного роду теплоакумуляцією (шамотно-цегляний сплав з литим бетоном) в топці або поруч з нею. Маса, форма і вид акумуляції залежать від обсягу камери згоряння.

аккумуляционный камин

Для такого методу опалення ми рекомендуємо звернути увагу на такі камінні бренди як: Jotul (Норвегія), Austroflamm (Aвстрии), Hoxter (Німеччина).

4. Гібридні каміни - це новинка на ринку України, яка доводить те, що камін може бути не допоміжним, а єдиним джерелом опалення. Гібридний камін це «розумний камін», має повітряну і водяну лінійку камінних топок.

Гібридний камін може використовувати три види палива: брикети, пелети і деревину. Такий камін має автоматичний розпал та очищення, може дистанційно управлятися через смартфон, може працювати до 1 місяця автономно без вашого втручання. Якщо ви вподобали такий камін, то ми рекомендуємо польського виробника - Iwona Pellets.

Порівняння камінів по тепловіддачі

Якщо порівнювати методи розподілу тепла, то:

  • повітряний камін працює в такому співвідношенні: 80% - конвекційне тепло, 20% - тепло від випромінювання скла
  • в водяних камінах, цей розподіл: 80% тепла йде на водяній обмінник, 12% - від випромінювання скла, і 8% - від конвекції.

За часом віддачі тепла (при нормальних тепловтрат будинку):

  • конвекційний метод опалення 4 години
  • акумуляційний: 8-10 годин
  • водяний: 1-2 доби.

Вибравши один з перерахованих варіантів опалення, ви отримаєте не тільки красивий декор і затишок, комфортну зону відпочинку, а й надійний економічний обігрів всього будинку.